Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÉ PSP

3. 7. 2009

PSP® go - BYLA VYVINUTA NOVÁ VERZE PSP® (PLAYSTATION®PORTABLE), VYHOVUJÍCÍ "DIGITÁLNÍMU" ŽIVOTNÍMU STYLU

 
 
Datum: 10 06 2009
• PSPgo, se svým ultra přenosným designem a zaměřením na digitální obsahy, dorazí na celosvětové trhy letos na podzim a společně s PSP-3000 ještě více obohatí uživatelské zážitky.

Praha, 3. června 2009 – Společnost Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) dnes představila PSP® (PlayStation®Portable) go (PSP-N1000), nově vyvinutý přenosný zábavní systém PSP, speciálně navržený tak, aby vyhovoval digitálnímu životnímu stylu spotřebitelů, kteří se chtějí těšit ze stahovatelných obsahů během svých cest. PSPgo bude dostupné od 1. října 2009 v obchodech v Severní Americe, v Evropě/zemích působnosti SCEE a v asijských zemích a regionech za doporučenou maloobchodní cenu US$249/€249/6728Kč a od 1. listopadu 2009 v Japonsku za maloobchodní cenu 26.800 jenů (včetně daně). Obě stávající konzole, PSP-3000 a nová PSPgo, nabízejí další obohacení zážitků ze hry a maximální zábavu na cestách, přičemž má spotřebitel možnost si vybrat takový PSP systém, který mu nejlépe vyhovuje.

PSPgo je ideální pro dnešní uživatele, kteří jsou neustále v pohybu a kteří nechtějí s sebou nosit obsahy uložené na discích a vyhledávají zábavu dle svých preferencí. S neustálým rozvojem infrastruktury širokopásmového připojení se bude počet uživatelů, kteří stahují a používají digitální obsahy, významně zvyšovat. S ohledem na tento rostoucí trend byla pro ukládání různorodého digitálního obsahu u PSPgo vyměněna UMD mechanika*1za 16GB flash paměť, která nabízí uživatelům neomezené možnosti mobilní digitální zábavy prostřednictvím sítě PlayStation®Network. PSPgo, menší a lehčí než kdykoli předtím, se sofistikovaným designem vyznačujícím se snadno výsuvným panelem displeje, je skutečně kapesním zařízením, které si můžete s sebou vzít kamkoliv. PSPgo bude dostupná v Klavírní černi a Perlově bílé*2, dvou nejoblíbenějších barvách od zahájení prodeje systému PSP v roce 2004. Spolu s PSP-3000 bude PSPgo poskytovat nepřekonatelnou mobilitu při hraní a přinášet více zábavy a zážitků, protože bude uživatelům nabízet další příležitosti užít si své oblíbené zábavné obsahy, jako jsou hry, videa, hudba a obrázky, a to kdykoli a kdekoli.

ObrazekAby se vyhovělo požadavkům rostoucího počtu uživatelů PlayStation®Network, kteří hledají zábavné digitální obsahy, bude SCE spolu s developery a vydavateli třetích stran pokračovat v rozšiřování řady obsahů na PlayStation®Store v rámci uvedení PSPgo, naplánovaného na tento podzim. Stále další a další atraktivní tituly budou dostupné ke stažení na PlayStation®Store, jakož i na UMD. Tento široký obsah bude zahrnovat všechny žánry, včetně nových her, volně šířených demo ukázek, klasiky PS one® pro PSP, doplňkových položek k herním titulům a trailerů.

Kromě možnosti přístupu do obchodu PlayStation Store přímo z PSP pomocí vestavěné bezdrátové sítě LAN (Wi-Fi) nebo přes zábavní počítačový systém PLAYSTATION®3 (PS3®), budou uživatelé mít přístup a budou moci stahovat množství různých obsahů přes svá PC pomocí Media Go*3, nové softwarové aplikace. Media Go bude uživatelům umožňovat přístupy a stahování zábavných obsahů z PlayStation Store přes svá PC, jakož i snadno spravovat obsah PSP přes PC, včetně her, videí, obrázků a hudby. Tato snadno ovladatelná softwarová aplikace bude dostupná na CD-ROM, který bude dodáván společně s PSPgo.

Letos na podzim bude také pro stažení na PSP dostupná nová specifická hudební aplikace pro PSP, využívající funkci třídění hudby “SensMe™ channels”*4, která byla vyvinuta firmou Sony. Díky této hudební aplikaci se budou moci uživatelé těšit ze své oblíbené hudby, uložené na PSP, prostřednictvím bohatého uživatelského rozhraní, navrženého speciálně pro PSP. “SensMe channels” je systém výběru hudby podle vaší nálady, při kterém jsou skladby rozdělovány do tzv. kanálů, jako "relax", "tanec" a "povzbuzující" a kdy systém doporučuje uživatelům hudební playlisty.

Další vlastnosti jsou:
 • Snadno výsuvný panel displeje a originální aplikace PSPgo nabízejí množství různých vzrušujících zábavných funkcí, které tuto výhodu výsuvného panelu využívají. Když je panel otevřený, mohou se uživatelé těšit z různých zábavných obsahů, které mohou ovládat důvěrně známými tlačítky jako na PSP-3000. Když je panel uzavřen, objeví se na displeji originální PSPgo aplikace, jako hodiny a kalendář. Uživatelé mohou také sledovat video a poslouchat hudbu při zavřeném panelu.
 • Funkce spánku Game sleep
  PSPgo je vybaveno jedinečnými funkcemi, jako je funkce spánku, která umožňuje uživatelům ovládat XMB™ (XrossMediaBar), zatímco hra je dočasně zapauzována.
 • Funkce Bluetooth®
  Funkce Bluetooth bude umožňovat uživatelům připojení standardních Bluetooth periferií, jako jsou sluchátka a náhlavní sady*5, jakož i používat PS3 bezdrátový ovladač (DUALSHOCK®3 a SIXAXIS®) *6 při domácím sledování videa na televizoru připojeném k PSP*7.
 • Řada doplňkového příslušenství
  Jedním z produktů v rámci příslušenství pro PSPgo je nová kolébka (PSP-N340) *7, která bude dostupná v obchodech po celém světě současně s uvedením PSPgo na trh. Tato nová kolébka umožňuje uživateli nabíjet baterii PSPgo a také sledovat video a poslouchat hudbu. V této řadě příslušenství jsou rovněž zahrnuty výstupní video kabely, které umožňují uživatelům těšit se z her a videí na svém domácím televizoru.
Uvedením PSPgo pokračuje SCEI v intenzivní expanzi v oblasti digitálních obsahů a služeb na PlayStation Network a vytváří silnější softwarovou řadu, a to současně s různými marketingovými opatřeními, vhodnými pro jednotlivé regiony, přičemž vytváří svět počítačové zábavy, dostupný pouze na platformě PlayStation.

Popis produktu
PSP® (PlayStation®Portable) go (PSP-N1000)

Název produktu PSP® (PlayStation®Portable) go
Vnější rozměry cca 128 x 16,5 x 69 mm (šířka x výška x tloušťka) (vyjma největších výstupků)
Hmotnost cca 158 g (včetně baterie)
Procesor (CPU) PSP® CPU, frekvence procesoru 1-333 MHz, hlavní paměť 64 MB
Displej Plně transparentní TFT displej 3,8 palce (16:9)
Rozlišení 480 x 272 bodů, cca 16,77 miliónů barev
Zvuk Vestavěné stereo reproduktory
Vestavěný mikrofon
Vstupy a výstupy Bezdrátová LAN (IEEE 802.11b) (Wi-Fi)
Bluetooth®2.0 (EDR)
Vysokorychlostní USB (USB2.0)
Memory Stick Micro™(M2™)
Analogový výstup video
Mikrofon
Hlavní konektory Multifunkční konektor
(DC IN / OUT, USB, výstup/vstup video, vstup/výstup zvuku)
Konektor pro sluchátka / mikrofon
Slot pro Memory Stick Micro™ (M2™)
Tlačítka / přepínače Směrová tlačítka (nahoru/dolů/vpravo/vlevo), analogový ovladač,
Akční tlačítka (trojúhelníček, kolečko, křížek, čtvereček), tlačítka L/R
tlačítko START, tlačítko SELECT, tlačítko PS
přepínače POWER/HOLD, WLAN
tlačítko displej, tlačítko zvuku, tlačítka hlasitosti VOL (+/-)
Napájení Interní akumulátorová lithium-ion baterie
Síťový adaptér
Podpora USB napájení
Interní paměť 16 GB (Flash)
Podporovaný profil PSP® Game
Řízení přístupu Regionální kód, rodičovský zámek
Bezdrátová komunikace Bezdrátová LAN (IEEE 802.11b) (Wi-Fi)
(Infrastructure mód / Ad hoc mód (propojení až 16 PSP))
Bluetooth®2.0 (EDR)
Dodávané příslušenství síťový adaptér
kabel USB
CD-ROM „Media Go“
*Změna designu a technických údajů vyhrazena bez předchozího upozornění.
Podporované kodeky (v Memory Stick Micro (M2™) / interní paměti)

Video
 • Formát Memory Stick Video
 • MPEG-4 Simple Profile (AAC)
 • H.264/MPEG-4 AVC Main Profile (AAC)
 • MPEG-4
 • MPEG-4 Simple Profile (AAC)
 • H.264/MPEG-4 AVC Main Profile (CABAC) (AAC)
  Baseline Profile (AAC)
 • AVI
 • Motion JPEG (Linear PCM)
 • Motion JPEG (μ-Law)
Hudba
 • Formát Memory Stick Audio
 • ATRAC3™*8
 • ATRAC3plus™*8
 • MP3
 • MP3 (MPEG-1/2 Audio Layer3)
 • MP4 (MPEG-4 AAC)
 • WAVE (Linear PCM)
 • WMA (jen Windows Media® Audio 9 Standard)*9
Obrázky
 • JPEG (ve shodě s DCF2.0/Exif2.21)
 • TIFF
 • BMP
 • GIF
 • PNG
*8 Obsah chráněný přes Open MG je možné přehrávat pouze pokud je uložen na M2.
*9 Funkce přehrávání WMA musí být aktivována.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

psp go

(James, 21. 12. 2010 11:29)

Ahoj hele ja osobne ho nedoporucuju kupovat, protoze je maly a vysouvaci takze o mnohem vic nachilnejsi k pozkozeni a tim ze ma mensi display tak ma mensi zazitek z her,filmu atd...